بازمانده تایبادی

بازمانده تایبادی

۱۶ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

به گزارش تایبادخبر، نخستین همایش وحدت حوزه و دانشگاه در محل دانشگاه پیام نور تایباد برگزارشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آذر ۹۴ ، ۱۳:۳۰
barat kolsomiyan


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ آذر ۹۴ ، ۱۹:۳۴
barat kolsomiyan

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ آذر ۹۴ ، ۰۵:۵۹
barat kolsomiyan
گلایه شهروندان تایبادی از کنده کاری های پی در پی در خیابان های شهر
تعداد بازدید : 5
زخم های بر جا مانده درخیابان های تایباد بعد ازجراحی دستگاه های خدماتی!
شهردار تایباد:طی3ماه آینده پروژه هایی که برای شهروندان مزاحمت ایجاد کرده،تکمیل می شود
عکس:کلثومیانکلثومیان- شهر تایباد با 50 هزار نفر جمعیت در فاصله 225 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده است. این شهر سابقه ای 70 ساله دارد که به خاطر واقع شدن گمرک بین المللی دوغارون و تردد مسافران متعدد ماهانه بیش از دو برابر جمعیت ثابت شهر ، جمعیت سیار دراین شهر تردد دارند که این ترددها نیازمند خدمات بیشتر است. این در حالی است که شهروندان تایبادی مدتی است به علت کنده کاری های متعدد و اجرای طرح های عمرانی در داخل شهر با مشکلات زیادی مواجه شده اند. کنده کاری های پی درپی سطح شهر علاوه برمشکلات ترافیکی ، باعث نارضایتی مردم شده است که شهردار تایباد با تایید وجود این مشکلات ، قول داد تا سه ماه آینده بیشتر پروژه هایی که برای شهروندان مزاحمت ایجاد کرده است ، تکمیل شود.
حفاری های رها شده
«ادهمی» یکی از شهروندان تایبادی درباره کنده کاری های صورت گرفته در شهر که مشکلاتی را نیز به وجود آورده است به خراسان ، گفت: بعضی از معابر شهر تایباد به دلیل حفاری‌ و کنده ‌کاری‌های متعدد وضعیت مناسبی ندارد و چهره شهر را نامناسب و زشت جلوه داده است. وی افزود:باید برای کنده کاری های صورت گرفته در شهر تلاش کرد تا در کوتاه ترین زمان ترمیم شود. چرا که در بعضی مواقع به همین صورت به حال خود رها می شوند و مشکلاتی را برای شهروندان به وجود می آورند. وی اظهار کرد: انتظاری که از شهرداری داریم این است که انجام حفاری‌ در معابر شهر بهتر است در ساعاتی که تردد کمتر است صورت گیرد و از طرفی هر چه سریع ‌تر محل را پاک سازی و ترمیم کنند چرا که با فرا رسیدن فصل سرما و بارندگی امکان بروز مشکل برای شهروندان بیشتر می شود.وی خاطر نشان کرد: کم بودن عرض معابر و وجود چاله در خیابان ها عبور و مرور را کند می کند و حتی برای شهروندان نیز می تواند باعث بروز خطراتی شود.
خدمات یکسان در تمام شهر
یکی دیگر از شهروندان تایبادی با بیان این که هیچ کسی منکر فعالیت های شهرداری نیست، افزود:  برخی از فعالیت های شهرداری در زمان خاص خود انجام نمی شود چرا که کنده کاری در برخی از خیابان ها و آن هم در فصل بارندگی باعث مسدود شدن مسیر می شود و حتی چهره شهر را نیز خراب می کند.توکلی تصریح کرد: هم اکنون در بولوار شهید بهشتی کنده کاری های زیادی انجام شده است که این پروژه به کندی در حال انجام است.پروژه هایی که قرار است در دستور کار قرار گیرد، باید اولویت بندی شود چرا که اگر چند پروژه همزمان شروع شود هیچ کدام به سرانجام نمی رسد.«محمد» یکی از شهروندان تایبادی در این باره اظهار کرد: خدمات شهری درمناطق محروم کمتر انجام می شود . معمولا خدمات و پروژه های مختلف در تمام نقاط شهر انجام می شود،اما مناطق محروم کمتر ازخدمات شهری وعمرانی بهره مند می شوند. وی افزود: انتظار شهروند این است که خدمات عمرانی شهر در تمام مراکز شهری و محلی به صورت یکسان توزیع شود.
مشکلاتی برای مردم
عضو کمیسیون عمران شورای شهر تایباد نیز درخصوص کنده کاری دستگاه های خدماتی و شهرداری به خراسان گفت : امسال به علت سرما و بارندگی زودرس، برای مردم مشکل ایجاد شده است.در زمان اجرای پروژه های شهری،به طور طبیعی مشکلاتی نیز ایجاد می‌شود که خیلی ها قابل پیش بینی هم نیست. «حلیمی»افزود: به عنوان مثال دو پروژه پارک ملت و شهدای گمنام شهر در پی تغییر پیمانکار با تاخیر رو به رو شده است. وی اضافه کرد: قبول داریم که پروژه های عمرانی امسال برای مردم مشکل ایجاد کرده است و ان شاءا... درآینده نزدیک مردم شاهد بهره برداری پروژه ها و زیبا سازی در شهر باشند.
تقدیر از صبر شهروندان
شهردار تایباد نیز با تقدیر از صبر و حوصله شهروندان تایبادی در اجرای پروژه های عمرانی به خراسان ، گفت: چند پروژه عمرانی زیر بنایی در دست اقدام است که اگر الان این کارها انجام نشود ممکن است در آینده مشکلات بیشتری برای شهر به وجود بیاید. مهندس «سید الحسینی» اظهار کرد: مهم ترین مزاحمتی که در خیابان های اصلی شهر وجود داشت، طرح تخلیه آب های روان شهری بود که در زمان بارندگی به وجود می آمد و مشکلات زیادی را برای شهروندان به دنبال داشت.وی ادامه داد:خوشبختانه امسال طرح کانال آب در خیابان های اصلی شهر انجام شد و در بارندگی اخیر مردم تایباد شاهد بودند که طی زمان کوتاه تمام آب بارندگی به وسیله کانال ها تخلیه شد .
قول شهردار
وی درباره پروژه های واقع در خیابان امام (ره)، شهید بهشتی ، خرمشهر و سایر خیابان ها هم گفت:عمده کارهای اجرایی سطح شهر با نظارت بر کار پیمانکار انجام شده است و به پیمانکارانی که کم کاری کرده اند، اخطار داده و حتی از آن ها نیز خلع ید شده است. وی اظهار کرد: بخشی از طرح ها و پروژه ها در هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید و پیمانکارانی که در مدت زمان بندی مشخص شده ، کار را به پایان نرسانند ، جریمه خواهند شد.وی با انتقاد از شرکت های خدماتی که در سطح شهر به کنده کاری می پردازند، گفت: شرکت های خدماتی نیز باید تلاش کنند که کارها در زمان مشخص به پایان برسد تا مردم کمتر با مشکل مواجه شوند. شهردار تایباد در پایان به شهروندان قول داد ، طی سه هفته آینده بیشتر پروژه های عمرانی که باعث ایجاد مزاحمت برای شهروندان شده باشد، تکمیل شود.
  
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آذر ۹۴ ، ۰۶:۳۶
barat kolsomiyan

فرمانده سپاه تایباد: عزت و اقتدار ایران اسلامی از برکت بسیج است
فرمانده سپاه تایباد گفت: اقتدار و عزت کنونی ما از برکت بسیج است به همین دلیل امروز سرافرازانه در صحنه بین‌المللی دارای قدرت و جایگاه هستیم.

سرهنگ پاسدار حسن نعمتی در گفتگو با تایبادخبر، ضمن تقدیر از حضور پرشور، مقتدرانه و بابصیرت بسیجیان شهرستان در عرصه های مختلف رزمی، سازندگی، علمی و فرهنگی برنامه های هفته بسیج، گفت: بسیج نماد اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان و مظهر رشادت، جوانمردی و غیرت مردان و زنان ایران اسلامی محسوب می شود که امروزه به الگوی ارزشمندی برای ملت های آزاده و اسلامی مبدل شده است.

وی افزود: امروز جایگاه رفیع بسیج با هدایت‌های پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب هر روز با توفندگی، عزت و عظمت بی‌بدیل برای رسیدن به قله های پیشرفت و ترقی در حال تداوم و استمرار است.

وی در ادامه به دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد وگفت: نام بسیج یادآور خاطره عزیزترین و بزرگترین مردان تاریخ ما است. جوانمردانی که داوطلبانه و بی هیچ ادعا روزهای سخت جنگ را مردانه پشت سر نهادند و در برابر بی رحم ترین دشمنان این آیین و سرزمین سینه سپر کردند.

سرهنگ نعمتی عنوان کرد: اقتدار و عزت کنونی ما از برکت بسیج است. به همین دلیل است که امروز سرافرازانه در صحنه بین‌المللی دارای اقتدار هستیم؛دشمنان کوردل بدانند تا زمانی که بسیج و فرهنگ بسیجی وجود دارد، نمی توانند توطئه ها و دسیسه های خود را در سرزمین امام زمان (عج) پیاده کنند و با تهاجم فرهنگی که به راه انداختند اعتقادات پاک و ارزشهای مقدس این مردم را لگد مال کنند زیرا این تفکر بسیجی است که مقتدرانه بر این دسیسه های پلید دشمنان غلبه می کند و این حضور با اقتداربسیجیان درصحنه قابل ستایش است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تایباد ادامه داد: غربی ها سال هاست که چشم خود را بر غارت و چپاول و کشتار مسلمانان در جهان بسته اند و هیچ گاه ندیدم که جنایت علیه مسلمانان بیگناه را محکوم کنند.

وی تصریح کرد: با مشاهده چنین حوادثی باید دشمن شناسی در وجود ما تقویت شود و این موضوع باید بر حمایت های چندین و چند ساله غرب و آمریکا و سردمدارانشان از تروریست ها گواه باشد.

وی در پایان گفت: امروز بسیج با اقتدار و با بصیرت، تمام تلاش خود را در راستای به کارگیری فرمایشات رهبر معظم انقلاب و سرافرازی سرزمین ایران و ایرانی به کار گرفته و در مسیر وصیت امام (ره) و شهدا حرکت می کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ آذر ۹۴ ، ۲۲:۰۸
barat kolsomiyan
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی خبرداد:
آغاز ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان از 26 آذر
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از پنج شنبه 26 آذر می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید محسن صادقی اظهار کرد: انتخابات سراسری، پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان در روز جمعه مورخ 94.12.7 برگزار خواهد شد. 
وی افزود: داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری شخصاً یا به وسیله نماینده خود که کتبی معرفی شده باشد می توانند از تاریخ پنج شنبه 94.9.26 تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ 94.10.2 به مدت هفت روز در ساعات اداری به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه یا وزارت کشور مراجعه و با ارائه اصل شناسنامه عکس دار، چهار نسخه تصویر کلیه صفحات شناسنامه و 12 قطعه عکس 4×6، ضمن تکمیل پرسشنامه اعلام داوطلبی برای ثبت نام خود اقدام کنند. رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: همچنین در اجرای ماده 45 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 21 آیین نامه اجرایی آن، ثبت نام از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز شنبه مورخ 94.9.28 تا پایان روز جمعه مورخ 94.10.14 به مدت هفت روز به عمل خواهد آمد.
صادقی ادامه داد: داوطلبان می توانند به منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک مورد نیاز به ستاد انتخابات کشور، فرمانداری های مراکز حوزه های انتخابیه، سفارتخانه ها یا کنسول گری ها یا نمایندگی های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام کنند. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، ارائه اصل کارت ملی و سه نسخه تصویر آن، اصل شناسنامه عکس دار و سه نسخه تصویر کلیه صفحات آن،  10 قطعه عکس جدید 4×3 (ترجیحا با زمینه روشن)، اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا مدرک معادل معتبر، به همراه داشتن اصل و تصویر برگ پایان خدمت وظیفه عمومی یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولیت خدمت وظیفه عمومی و اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا و نداشتن اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، از جمله مدارک مورد نیاز است. وی تاکید کرد:  به استناد ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور، ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابیه، سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی، حداقل سن 30 سال تمام و حداکثر 75 سال تمام، از جمله شرایط برای داوطلبان هنگام ثبت نام است. رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی خاطر نشان کرد: داوطلبان نمایندگی اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی از التزام عملی به اسلام، مستثنی هستند و بایددر دین خود ثابت العقیده باشند. صادقی تصریح کرد: هر دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی معادل یک مقطع تحصیلی فقط برای شرکت در انتخابات محسوب می شود. وی اظهار کرد: براساس قانون تفسیر ماده (28) که در تاریخ 90.5.12 به تأیید شورای محترم نگهبان رسیده، مدرک معادل تحصیلی در هر مقطع تحصیلی مدرکی است که واجد ارزش استخدامی است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در ضمن به استناد تبصره 2 ماده 9 قانون یاد شده هیچ یک از داوطلبان نمایندگی نمی توانند در بیش از یک حوزه انتخابیه خود را نامزد کنند؛ در غیر این صورت نامزدی آنان کلاً باطل می شود و از شرکت در انتخابات آن دوره مجلس محروم می شوند. 
پیش بینی 3.5 میلیون نفر شب اقامت در مشهد الرضا(ع)طی دهه آخر صفر
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت:بر اساس پیش بینی های انجام شده در دهه پایانی ماه صفر مشهدالرضا(ع) سه و نیم میلیون نفر شب اقامت دارد.سید جواد موسوی دیروز در گفت و گو با  ایرنا گفت:استان خراسان رضوی در بخش های مختلف خدماتی و گردشگری 100 درصد آماده پذیرایی و میزبانی زائران امام هشتم(ع) می باشد.وی اظهار کرد: برای اقامت اضطراری زائران پیاده در این 10 روز تعداد 100 هزار نفر شب اقامت در 250 نقطه در چهار محور ورودی به مشهد آماده سازی شده است.وی بیان کرد: کلانشهر مشهد هر شب با ظرفیت 300 هزار نفر اقامت میزبان و پذیرای زائران حرم رضوی است.این مسئول گفت: از این تعداد 18 هزار نفر شب اسکان اضطراری در سالن ها و مجتمع های خاص ویژه مسافران و زائران آماده سازی شده است.وی با اشاره به سرمای هوا نیز افزود: با وجود آمادگی کامل واحدهای اقامتی و سازمان های خدمات و امداد رسان جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.
کشف 50 هزار بطری نوشابه انرژی زای قاچاق در استان
رئیس اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی خراسان رضوی از کشف 50 هزار بطری نوشابه انرژی زای قاچاق از ابتدای امسال تاکنون در این استان خبر داد.سرهنگ بهرام خسروی دیروز در گفت وگو با  ایرنا افزود: کالاهای کشف شده شامل انواع نوشابه های انرژی زای قاچاق و غیر مجاز نظیر «ردبول» و «رانی» تقلبی است.به گفته وی مصرف نوشابه های مجاز انرژی زا با برندهای ذکر شده و ممهور به برچسب بهداشتی ممنوع نیست اما نوع تقلبی این نوشابه ها از کشورهای دیگر به صورت قاچاق وارد می شود.
خسروی تصریح کرد: این نوشابه های غیر مجاز از مرزهای ورودی استان خراسان رضوی و فروشگاه های کلی فروشی در حاشیه شهر مشهد کشف شده است.
وی خاطر نشان کرد: هرگونه مواد خوراکی و بهداشتی که به کشور وارد می شود باید مجوز سازمان غذا و دارو را داشته باشد و بدون تایید بهداشتی، این مواد خوراکی سلامت افراد را تهدید می کند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ آذر ۹۴ ، ۰۵:۵۳
barat kolsomiyan
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری استان:

فهرست جبهه پیروان در انتخابات خبرگان با فهرست جامعه مدرسین مشترک است

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی گفت: فهرست جبهه پیروان خط امام و رهبری در انتخابات خبرگان با فهرست جامعه مدرسین مشترک است.
سید محسن بنی هاشمی در گفت‌وگو با  تسنیم اظهار کرد: این که موضوع پول‌های کثیف در انتخابات پیگیری شود بحث مهمی است اما ما معتقدیم حتی درباره پول‌های تمیز نیز دولت باید ساز و کار و تسهیلاتی برای کاندیداها مشخص کند که هر کاندیدا هزینه‌ها را از چه طریقی تامین کند و خود دولت نیز در شناساندن کاندیداها به مردم نقش ایفا کند.
وی با اشاره به وضعیت انتخابات مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، فهرست مد نظر جبهه پیروان خط امام و رهبری با فهرست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز مشترک خواهد بود که البته این فهرست تایید شده تمام احزاب اصول گرا خواهد بود.
بنی هاشمی خاطرنشان کرد: در مجلس شورای اسلامی جریان‌های اصول گرا از جمله جبهه پیروان خط امام و رهبری هر یک بر اساس ساز و کارهای خود در حال بررسی و اولویت بندی در سطح شهر و استان هستند و هدف نهایی رسیدن به فهرستی با حداکثر حمایت است. اگر اصول گرایان در مرکز به فهرست واحدی برسند کل تشکل‌های اصول گرا نیز از آن حمایت خواهند کرد.
دبیر انجمن اسلامی مهندسین خراسان رضوی گفت: در جبهه اصلاح طلبان نیز گروه بندی‌هایی برای رسیدن به فهرست واحد وجود دارد اما این که تمام اصلاح طلبان درون استان به فهرست واحدی که پاسخ گوی نیاز و خواسته اکثریت است برسند احتمال کمی دارد مگر این که از تهران یک فهرست به استان ابلاغ شود و وحدت حول آن شکل بگیرد.
بنی هاشمی بیان کرد: در هنگام برگزاری همایش‌ها و سخنرانی‌های پیش از انتخابات باید هماهنگی‌های لازم با فرمانداری، نیروی انتظامی و سایر نهادها صورت بگیرد چرا که در غیر این صورت اتفاقاتی رخ می دهد و افرادی به دنبال ایجاد اغتشاش و ماهی گیری از آب گل آلود هستند. البته این اتفاق به نفع هیچ شخص و تشکلی نخواهد بود و تنها برگزاری انتخابات سالم و پرشور به نفع همه مردم، احزاب و نظام جمهوری اسلامی است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ آذر ۹۴ ، ۰۵:۲۹
barat kolsomiyan

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ آذر ۹۴ ، ۱۲:۳۶
barat kolsomiyan

بیش از5هزارعزادارحسینی به ندای هل من ناصرینصرنی امام حسین لبیک گفتن 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ آذر ۹۴ ، ۱۲:۳۲
barat kolsomiyan
تعداد بازدید : 13
اخبار

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی:
درباره انتخابات خبرگان به وحدت رسیده ایم

رئیس جبهه پیروان خط  امام و رهبری خراسان رضوی گفت: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های گروه‌های اصولگرا در خراسان رضوی این است که تا حد امکان لیست‌هایمان را به همگرایی نزدیک کنیم نه این که لیست‌هایی صددرصد مشابه ارائه دهیم. سید محسن بنی‌هاشمی دیروز در گفت‌وگو با  فارس  اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های گروه‌های اصول‌گرا در خراسان رضوی این است که تا حد امکان لیست‌هایمان را به همگرایی نزدیک کنیم نه این که لیست‌هایی صددرصد مشابه ارائه دهیم. وی ادامه داد: اصول گرایان خراسان رضوی به سمت همگرایی و اشتراک حداکثری لیست‌ها حرکت می‌کنند یعنی ممکن است برخی احزاب اصول گرا لیست‌های جداگانه‌ای ارائه دهند اما تأکید ما بر مشترکات این لیست‌هاست و تلاش می‌کنیم این مشترکات را به حداکثر برسانیم. رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی با بیان این که برنامه گروه‌های اصولگرا در تهران بر پایه وحدت استوار است، گفت: اگر بزرگان اصول گرا در خراسان رضوی، لیست‌های واحد اصول گرایان را تأیید کنند، همه احزاب اصول گرا نیز از لیست مورد‌نظر حمایت و از آن پیروی می‌کنند. بنی هاشمی افزود: در تمام دوره‌های انتخابات به جز دوره گذشته، بزرگان اصول گرا در استان لیست‌هایی را تأیید می‌کردند، در این دوره نیز ما منتظر تأیید لیست‌ها از سوی بزرگان اصول گرای استان هستیم. وی با بیان این که گروه‌های اصول گرا در زمینه انتخابات خبرگان، از لیست جامعه مدرسین و روحانیت مبارز حمایت می‌کنند، افزود: اصول گرایان هم‌اکنون در موضوع انتخابات مجلس خبرگان وحدت لیست دارند اما درباره مجلس بین گروه‌های اصول گرای استان همگرایی وجود دارد.رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی با اشاره به زمان ارائه لیست واحد احزاب اصول گرای استان اظهار کرد: معمولا تشکل‌ها و احزاب سیاسی فعالیت‌های کارشناسی می‌کنند و به مقامات بالاتر ارائه می‌دهند و باید گفت تا زمانی که فرآیند ثبت‌نام در انتخابات انجام نشود نمی‌توان کار کارشناسی دقیقی انجام داد.وی خاطرنشان کرد: پس از ثبت‌نام کاندیداها در انتخابات، اولویت‌های مدنظر احزاب و تشکل‌های اصول گرا به مقامات بالاتر ارائه و در لحظات آخر لیست‌ها نهایی می‌شود.


بصیری پور به عنوان رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی انتخاب شد
غلامرضا بصیری پور با کسب اکثریت آرا برای سومین سال پیاپی از دوره چهارم شوراها به مدت یک سال به عنوان رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی انتخاب شد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان خراسان رضوی در بیست و دومین جلسه شورای اسلامی استان خراسان رضوی که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی استان خراسان رضوی در سالن جلسات تالار شهر واقع در میدان شهدا برگزار شد، بصیری پور با کسب اکثریت مطلق آرا (کلیه اعضا) برای سومین سال متمادی در دوره چهارم شوراها به عنوان رئیس شورای اسلامی  استان خراسان رضوی انتخاب شد.همچنین آقایان تقی علیپور نماینده مردم سرخس در شورای اسلامی استان با کسب 16 رای و غلامرضا شجاعی نماینده مردم زاوه در شورای اسلامی استان با کسب 15 رای و حسین ایزدی فریمانی نماینده مردم فریمان در شورای استان با کسب اکثریت آرا به عنوان خزانه دار انتخاب شدند.شایان ذکر است که با توجه به این که آقایان احمد احمدی زاده نماینده مردم شهرستان جغتای با کسب 11 رای و حسین ایزدی فریمانی نماینده مردم شهرستان فریمان با کسب 9 رای نتوانستند آرای لازم را برای کرسی نایب رئیسی کسب کنند مقرر شد در جلسه بعدی با رای گیری مجدد اعضا یکی از آنان به عنوان نایب رئیس انتخاب شود.
شورای اسلامی استان خراسان متشکل از نمایندگان 28 شهرستان استان خراسان رضوی است که با هدف سیاست گذاری‌های شورا و رسیدگی به مهم‌ترین مشکلات استان تشکیل می‌شود.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:
21 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کشف شد

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در هشت ماه سال 94 بیش از 21 میلیارد و 605 میلیون ریال کالای قاچاق در استان کشف و ضبط شد. به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، راضیه علیرضایی اظهار کرد: در این مدت 11 هزار فقره بازرسی از محل‌های عرضه و نگهداری کالای قاچاق و 2610 گشت مشترک در زمینه مبارزه با قاچاق کالا وارز با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دانشگاه علوم پزشکی و...، انجام شد که طی آن 459 پرونده تخلف قاچاق کالا تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد. وی افزود: لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، پوشاک مستعمل، سیگار، دارو، تلفن همراه و... عمده‌ترین کالاهای کشف شده بوده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آذر ۹۴ ، ۰۶:۰۸
barat kolsomiyan