بازمانده تایبادی

بازمانده تایبادی

۱۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است


آیت الله محمد محدثی امام جمعه شهرستان تایباد درجمع قاریان وشرکت کننده گان جلسه وحدت بخش قرآن کریم که درمحل مسجد چهارده معصوم ع تایباد برگزارشد گفت :

درماه مبارک رمضان تلاش کنید تا معنوس شدن با کلام حق  ازمفاهیم قرآن ودرک ثواب قرآن در این ایام بهره مند شوید ؛ که سخن قرآن اگر درجان وروح انسان نشست انسان رامتحول می کند وهرگاه انسان متحول شود جهان اصلاح خواهد شد.

امام جمعه تایباد افزود: ازکارهای مهم انسان درماه مبارک رمضان بهره گیری وفهم قرآن است وعمل به مفاهیم قرآن ؛ نهایت سعادت انسان است .

وی افزو:

تلاوت قرآن ، استماع قرآن ؛ دارای اجروثواب است ودرموقع تلاوت قرآن به دستورقرآن کریم همه باید کلام حق راگوش کنند ودرمعنای قرآن تدبرنمایند ، این فهم بقدری باید عمیق باشد  که گویا خطاب نزول قرآن فرد قرآئت کننده ویا مستمع قرآن است.

 این مفسر قرآن افزود:

تمامی ابعاد زندگی بشراعم ازاصول ومبانی سیاسی ؛ اجتماعی ؛ اقتصادی ؛ خانوادگی ؛ دستورات فردی ؛ وهرآنچه مورد نیاز یک انسان برای رسیدن به کمال است دردستورات قرآن امده است وامروز راه نجات جامعه برگشت به مفاهی این کتاب حیات بخش است .  

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ خرداد ۹۴ ، ۰۵:۰۳
barat kolsomiyan

بیش از95درصد مبلغین روستاهای تایباد فارغ التحصیلان حوزه علمیه امام صادق این شهرستان می باشند

آیت الله محمد محدثی امام جمعه شهرستان تایباد با اشاره به سالروز تبلغ واطلاع رسانی وتشکیل سازمان تبلیغات اسلامی برضرورت تبلیغ دین ورساندن پیام اسلام به اقصی نقاط جهان اشاره نمود و گفت : سازمان تبلیغات اسلامی ازادارات موثربرای تبلغ وترویج اسلام ناب محمدی است وسالروز تشکیل این نهاد بعنوان روز تبلیغ واطلاع رسانی دینی نامگذاری شده ؛ وی گفت :درشهرستان مرزی ومحروم تایباد امروز شاهد حضور95درص حضورمبلغین دینی درروستاهای این شهرستان از طلاب وفارغ التحصیلان حوزه علمیه امام صادق شهرستان تایبادمی باشیم که این برکتی برای اسلام وآبروی برای شهرستان است وهمه باید تلاش کنند تا حوزه های علمیه تقویت شود.

خطیب نمازجمعه با اشاره به ایام ماه مبارک رمضان وضرورت توجه به مفاهیم کلام حق وشرکت درجلسات قرآن تاکید نمود و گفت :

همه متولیان باید تلاش کنند که جوانان جذب  جلسات قرآنی ومعارف اسلامی شوند ودرماه مبارک کاری نشود که ازاهمیت شرکت درجلسات تلاوت قرآن کاسته شود.

امام جمعه تایباد دربخشی ازخطبه دوم به سالروزتشکیل قوه قضاییه اشاره نمود وگفت :

انشالله قوه قضاییه درمبارزه با فساد قوه شود واین امیدواری برای همه است ، که کشوراسلامی ازاین حیثت قوی باشد  ومشکلات مردم حل شود.

امام جمعه تایباد به سالروز انفجاروحرکت ترویستی درحرم مطهر امام رضا ع در21سال قبل اشاره نمود وگفت :

همه تروریستها ازناحیه آمریکا واسراییل حمایت می شوند ومتاسفانه امروز هم شاهد حمایت گروهای منحرف ازدین درکشتارمسلمانان دراقصی نقاط کشورهای اسلامی هستیم که کشتارمردم مظلوم یمن ازمصادیق آن است 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ خرداد ۹۴ ، ۱۴:۵۵
barat kolsomiyan

باحضورفرماندار ومسوولین شهرستان تایباد ازفعالان مسجد موسی بن جعفر ع تایباد تجلیل شد

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۱۷
barat kolsomiyan

مراسم سالگرد شهید رضوی ازفرماندهان قرارگاه جهاد سازندگی کشور درمحل نمازخانه سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی برگزارشد ، دراین مراسم آیت الله عالمی نماینده مقام معظم رهبری دروزارت جهادکشاورزی ودکتر هاشمی وزیر بهداشت سخنرانی نمودند۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ خرداد ۹۴ ، ۲۳:۰۷
barat kolsomiyan


نمازعبادی وسیاسی جمعه این هفته تایباد به امامت حجه السلام مرتضی محدثی امام جمعه موقت تایباد برگزارشد .خطیب نمازجمعه تایباد درخطبه اول با اشاره به اهمیت شناخت امام زمان درهر عصر ، گفت  : کسی که امام زمان خود رانشناخته باشد وازدنیا برود به مرگ جاهلیت مرده است .

خطیب نمازجمعه تایباد درخطبه دوم نماز با شاره به قیام 15خرداد سال 42گفت : شهادت 15هزار نفر ازمردم بیگناه توسط  رژیم پهلوی کاخ ستم را به لرزه درآورد. وی به خدمات امام واندیشه امام اشاره نمود وگفت : رهبری امام خمینی وانقلاب اسلامی توانست اسلام ناب محمدی را به جهانیان معرفی ودست دشمنان اسلام ومرتجعین را به مردم دنیا رونماید وچهره واقعی دشمنان اسلام را مبه مردم معرفی نماید .خطیب نمازجمعه تایباد باشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درسالگردارتحال امام راحل گفت : شناخت وتوجه به بیانات رهبری،  اسلام ناب روشن وتوطئه دشمنان اسلام را  ازمسلمان نماها   سکولار و  متهجر را روشن وشناخت اسلام ناب محمدی را به مردم معرفی فرمودند  ؛ که همه مردم ومسوولین باید به فرمایشات رهبری معظم انقلاب را بعنوان چراغ راه مدنظرو توجه داشته باشند . 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۰۴
barat kolsomiyan

به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی ره ، مراسمی درمحل مسجد جامع امام صادق ع تایباد باحضور امامان جمعه تشیع وتسنن ؛ فرماندار واقشارمختلف مردم برگزارشد .

دراین مراسم دونفر ازشعرای تشیع وتسنن پیرامون شخصیت امام ونتایج ودست آوردهای انقلاب امام اشعاری را به حاضرین ارائه نمودند وانقلاب امام را جهانی توصیف نمودند.

دراین مراسم حجه الاسلام موسوی ازسخنرانان مشهد درجمع مردم شهرستان تایباد با اشاره به توطئه های دشمن بوسیله شبهه افکنی گفت :

امروز دشمن دین وایمان واعتقادات جوانان راهدف گرفته وبر همه دوست داران انقلاب است تا دربرابر توطئه دشمنان مقابله کنند ،

این مراسم که ازطرف ستادنمازجمعه تایبادوشورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تایباد تدارک دیده شده بود حاضرین بعد از مراسم اطعام شدند

عکس تزینی است

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۴۲
barat kolsomiyan

برادرگرامی وبسیجی حاج عادل رضایی

بدینوسیله انتصاب جنابعالی را به سمت جانشین کل حراست آستان قدس رضوی ، که حاکی ازلیاقت وشایستگی جنابعالی می باشد را تبریک عرض می نمایم ، امید  است دراین پست خطیر منشا اصلاحات ودلگرمی زائرین ومجاورین آستان قدس رضوی باشید .

بی شک خادمی امام رئوف  حضرت ثامن الحج امام رضا علیه السلام ، درپایتخت معنوی ایران اسلامی خدمتی بس مقدس بوده و  حضرتعالی  بعنوان دیده بان امورات مختلف استان قدس رضوی انشالله دراین مقطع بعنوان سرباز ولایت موفق وموید باشید

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ خرداد ۹۴ ، ۱۷:۲۷
barat kolsomiyan

گذری بر زندگی شهید ولی محمد محمد زاده از زبان همسر شهید 


بسم الله الرحمن الرحیم


شهید ولی محمد محمدزاده در شهرستان تایباد در منطقه  برق مزار زندگی می کرد .

  ابتدا به  شغل شریف کشاورزی مشغول بود.گرچه چیزی نداشتیم اما زندگی  ساده وآرامی داشتیم و از زندگی باهم خیلی راضی بودیم اوایل درخانه پدری شان زندگی می کردیم بعد از چند ماهی خانه اجاره کردیم .

 روزهایی را که بیکار بود هرکاری انجام می داد مثلا: سر ساختمان کار می کرد یا کارهای دیگر که بتوانیم زندگیمان را بگذرانیم ،تا این که خداوند اولین هدیه زندگیمان زهرا جان را به ما داد.این موضوع  کار و تلاش بیشتری را طلب می کرد  تا این که  علیرغم مخالفت من برای چریکی که حقوق ناچیزی داشت ثبت نام کرد. خدارو شکرزندگی خوبی داشتیم   بعد از زهرا خداوند دومین هدیه را که حسین جان بود به ما داد زندگی سخت می گذشت مقداری وام گرفتیم و یک خانه قدیمی و کلنگی را خریدیم . چون صاحب خانه شده بودیم خیلی خوش حال بودیم و با شوق و ذوق عجیبی خانه را تمیز و اسباب کشی کردیم با این شرایط زندگی برایمان سخت تر شد و با ماشینی که از یکی از دوستانش امانت گرفته بود روزهای بیکاریش را مسافرکشی می کرد. تااین که خداوند سومین فرزند که پریساجان هست را به ما هدیه داد.شرایط زندگی سختتر شد در آن زمان شهید 25 سال داشت.زندگی ساده وبا صفایی داشتیم.

بعد از چند مدت به استخدامی نیروی انتظامی در آمد با  خودم گفتم الهی شکر مشکلات تمام شد و دیگر هیچ غصه ای نداریم. اولین حقوق شهید که هفتصد هزار تومان بود را بعد از سه ماه خدمت واریز کردند.   خوشحال شدیم و شروع کردیم به دادن قرض هایی که شهید از دوستانش گرفته بود دوسال طول کشید تا توانستیم قرض هایمان را بدهیم.

شهید ارادت خاصی نسبت به امام رضا (ع) داشت.نیت کرده بودوقتی وارد نظام شد به

 همراه کاوران پیاده به زیارت حرم امام برود.4 الی 5 سال پشت سر هم به همراه کاروان پیاده به حرم امام رضا (ع) تا این که سال آخر به دلیل تولد چهارمین فرزندمان احمدرضا نتوانست به همراه کاروان برود.

شهید اخلاق خاصی با مردم داشت اگر می دید پیرمرد یا پیرزنی نمی تواند کارهای خود را انجام دهد کارهایشان را انجام می داد در زمانی که من باردار بودم و نمی توانستم زیاد راه بروم کارهای خانه را انجام می داد.

روزهای که در خانه بود شاید روزی 2 الی 3 مرتبه به خانه پدر و مادرش می رفت و از حال آنها جویا می شد.

خیلی عاشق زندگی و بچه هایش بود. قرار بود با وامی که میگیرد یک دستگاه ماشین بخرد.شهید می گفت:تا به حال فرصتی پیش نیامده که همه باهم یه مسافرت درست و حسابی برویم قرار شد سفرمان را از حرم امام رضا (ع)آغاز و بعد حرم حضرت معصومه (س) باشداما تقدیر چیز دیگری را برایمان رقم زد. برای انجام ماموریتی رفت منتظر بودم تا این که سه روز تمام شود و به خانه برگردد و حال از آن روز سه سال و دوماه گذشته وهنوز به خانه برنگشته. البته شهادت لیاقت می خواهد و محمد از همه شایسته تر و با لیاقت تر بود .

با خود همیشه فکر می کردم که چرا محمد با بقیه آدم ها فرق می کند،اصلا اهل دعواوجنجال نبود او سعی می کرد که با صحبت کردن مشکلات را حل کند.بیشتر اقوام وقتی که مشکلی داشتند از ایشان مشورت می گرفتند و به نتیجه هم می رسیدند.

شهید در بیشتر مراسمات شرکت می کرد و اگر کمکی لازم بود چه از لحاظ مادی وچه معنوی همیشه پیش قدم بود اما افسوس که خداوند بهترین اشخاص را انتخاب می کند.و سخت ترین امتحانات را به این اشخاص می دهد.و شهید هم یکی از این افراد بود.روزی را که شهید خواست به مرز برود گفت:خانم دیشب خوابی دیدم. گفتم آن را تعریف کن گفت:اگر برگشتم خوابم را تعریف می کنم،من هم اصراری نکردم  چه می دانستم که میرود دیگر باز نمی گردد.

حال اگرما ملت ایران به راحتی زندگی می کنیم این نتیجه خون هایی است که مظلومانه ریخته شده و مظلومانه به شهادت رسیدند.کاش قدر شهادت و مظلومانه شهید شدن را همه می دانستند.

من نتوانستم آنطور که شایسته بود از خوبی هایش برایتان بگویم.چون تمام زندگی اش پر بود از خوبی،صداقت،مردمداری،فروتنی آرزو داشتیم دو دخترمان را به خانه بخت بفرستیم و همچنین دوپسرمان را هم دامادیشان را ببینیم حال حسرتش  بر دلم مانده که نه قلم توان نوشتن را دارد و نه من حال گفتنش را دارم .

                                                                   « والسلام علیکم »       

                                                 زینت لطفی همسر شهید ولی محمد محمد زاده

گزارشگر:احمد صید محمدی 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۳۸
barat kolsomiyan

کاروان مرکب از400نفر ازمردم تشیع  وتسنن شهرستان مرزی تایباد برای شرکت درمراسم سالگرد ارتحال امام خمینی عازم تهران شدند

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۵۰
barat kolsomiyan

جشن میلاد امام زمان عج باحضورجوانان ونوجوانان ومردم تایباد درمحل مسجد موسی بن جعفرع برگزارشد

این مراسم که ازطرف کانون فرهنگی شهید پذیره ؛ هیات امنای مسجد ؛ پایگاه مقاومت بیت المقدس برگزارشد ، حجه الاسلام نجفی پیرامون شخصیت امام زمان سخنرانی نمود وخانم زهرا کلثومیان ازمهد قرآن سردارشوشتری دکلمه ای پیرامون میلاد امام زمان برای حاضرین قرائت نمود .

لازم به ذکر است ایجاد ایستگاه صلواتی ؛ تزیین محل ومسجد ؛ اطعام نمازگزاران به مناسبت نیمه شعبان ؛ غبارروبی گلزارشهدا ازجمله برنامه های فرهنگی کانون شهید پذیره تایباد بودکه به مناسبت میلاد امام زمان عج برگزارشد

 


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۲۵
barat kolsomiyan