بازمانده تایبادی

بازمانده تایبادی

خراسان رضوی خط قرمز قاچاقچیان/ کشف ۱۰تن موادمخدر در پنج ماهه نخست سال


خراسان رضوی خط قرمز قاچاقچیان/ کشف ۱۰تن موادمخدر در پنج ماهه نخست سال

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: به‌دلیل برخورد قاطع دستگاه قضایی استان با قاچاقچیان و محکوم‌کردن آنها به اشد مجازات، خراسان رضوی در بین آنها به استان قرمز و خط قرمز مشهور است و یقین دارند که اگر در استان خراسان رضوی گرفتار شوند راه برگشتی نخواهند داشت.

به گزارش تایبادخبر، سردار بهمن امیری مقدم، فرمانده انتظامی خراسان رضوی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان تایباد با تقدیر از عملکرد مسئولین امنیتی شهرستان در مبارزه بامواد مخدر ازکشف حدود ۱۰ تن مواد مخدر طی ۵ماهه گذشته فقط توسط نیروی انتظامی دراستان خراسان رضوی خبرداد و گفت: اگر مقدار کشفیات سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروی مقاومت بسیج را اضافه کنیم، کشفیات استان به بیش از ۱۰تن طی ۵ماهه گذشته درسال جاری می رسد که این مقدار نسبت به مشابه سال قبل ۱۰درصد رشد کشفیات را نشان می دهد.

دبیر ستاد مبارزه بامواد مخدر استان خراسان رضوی با اشاره به شگردهای قاچاقچیان در نحوه جاسازی گفت: قاچاقچیان مواد مخدر به شیوه های نوین اقدام به جاسازی می کنند که در یک کشفیات جاسازی یک تن و۲۷۰کیلوگرم مواد مخدر را ازمحموله برنج پلمپ شده در تریلر کشف کرده ایم و یا اینکه جاسازی مواد در کمر بچه های کم سن و سال و درسخت ترین جاهای خودروها و بدن انسان ازشگردهای سوداگران مرگ است.

استان خراسان رضوی برای قاچاقچیان، استان قرمز است

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: به‌دلیل برخورد قاطع دستگاه قضایی استان با قاچاقچیان و محکوم‌کردن آنها به اشد مجازات، خراسان رضوی در بین آنها به استان قرمز و خط قرمز مشهور است و یقین دارند که اگر در استان خراسان رضوی گرفتار شوند راه برگشتی نخواهند داشت.

سردار امیری مقدم از معدوم کردن ۶۰تن مواد مخدر صنعتی غیر قابل استحصال در هفته مبارزه بامواد مخدر در استان خبرداد و گفت: اگر خواسته باشیم برای این مقدار مواد معدوم شده ارزش ریالی درنظربگیریم این ۶۰تن مواد شیمایی ارزش ریالی ۲۰۰میلیارد تومان دارد که با این مبلغ اعتبار می شود کارهای کلان اقتصادی وعمرانی برای کشور انجام داد ولی سوداگران مرگ این مبلغ پول را بابت خرید مواد مخدراختصاص می دهند.

وی افزود: درجریان مبارزه با موادمخدر همه دستگاه ها باید کمک کنند و نسبت به آموزش ، پیشگیری ودرمان معتادان کمک همه جانبه باید صورت گیرد.

وی از وجود ۱۳۵هزار نفر معتاد دراستان خراسان رضوی خبر داد وگفت: با همکاری اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر استان وایجاد مراکز بازپروری جشن سلامت جمع زیادی از معتادین درمرکز استان وشهرستان تربت جام برگزارشد که باید تلاش کنیم دوباره معتادی که ترک می کند به دامن اعتیاد برنگردد.

وی ازاجرای مقررات جدید برای معتادان دراستان خبرداد وگفت: اگر معتادی برای باردوم به این جرم دستگیر شود در مرحله دوم یک تا دوسال این معتاد درکمپ نگهداری می شود، که با هوشیاری و کمک خانواده باید از بازگشت معتادان نجات یافته به سمت مواد جلوگیری شود.

خانواده مهمترین رکن درکنترل جوانان می باشد

وی از شب نشینی جوانان پولدار و گرفتارشدن به دامن اعتیاد از نوع شیمایی دراستان گفت و افزود: خانواده مهمترین رکن درکنترل جوانان می باشد ، به همین علت والدین باید درشب نشینی جوانان وخرج کردن پولهای آنها ، مدیریت لازم را داشته باشند.

سردار امیری مقدم از انهدام ۲۱باند مهم مواد مخدر طی سال جاری دراستان خراسان رضوی خبرداد و گفت: اموال اعضای این باند توقیف وجهت مصادره به دستگاه قضایی معرفی شده است و نسبت به اعضای این باند دستگاه قضایی با اشد مجازات برخورد می کند.

رتبه اول پیشگیری از استفاده موادمخدر توسط شورای پیشگیری استان خراسان درسطح کشور

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر استان خراسان رضوی به کسب رتبه اول پیشگیری ازمواد توسط شورای پیشگیری استان خراسان درسطح کشور اشاره کرد و گفت: بدلیل کارهای آموزشی، درمانی و بازپروری که شورای مبارزه با موادمخدراستان باهمکاری سایر دستگاه های مرتبط درسطح استان انجام داده است، خراسان رضوی بعنوان رتبه برتر کشور درپیشگیری ازمواد مخدر درسطح کشور برخوردارشده که این رتبه حاصل تلاش دسته جمعی مامورین ودست اندرکاران استان می باشد.

سردارامیری مقدم عنوان کرد: مطابق قانون مبارزه بامواد مخدر، اگر از شخصی ۳۰گرم مواد مخدر شیمایی ازنوع کریستال کشف شود مجرم شناخته شده وبه دستگاه قضایی معرفی شود اشد مجازات برای درنظرگرفته می شود.

وی از تولید موادمخدرشیمایی درکشورافغانستان ودرنزدیکی مرزهای ایران خبرداد وگفت: متاسفانه کشت وتولید مواد مخدر و تولید مواد مخدرشیمایی در کشورافغانستان بدلیل صرفه اقتصادی ودست های سیاسی درپشت جریان مواد مخدر درکشورافغانستان نسبت به گذشته زیاد ترشده و لازم است که در شناساندن نوع مواد مخدرجدید خانواده ها آموزش لازم را ببینند.

سردارامیری مقدم اشاره ای هم به رسوخ مواد مخدر درمراکز آموزش عالی ومدارس استان داشت وگفت: باید درب مدارس ودانشگاه ها برروی مواد مخدر بسته شود اما متاسفانه امروز شاهد اعتباد دانشجویان ودانش آموزان بدلیل ناآگاهی خانواده ها ازنوع مواد مخدرجدید شیمایی هستیم که کمترین زمان جوان ونوجوان را به اعتیاد گرفتارمی کند.

همچنین حسین شرافتی راد فرماندارتایباد در این نشست گفت: تلاش شبانه روزی اعضای شورای تامین وهمکارانشان درشهرستان مرزی تایباد باعث شده تا مردم زندگی راحتی را دراین شهرستان مرزی داشته باشند.

فعالیت ۹مرکز ترک اعتیاد درشهرستان تایباد

وی ازفعالیت شواری مبارزه با مواد مخدرشهرستان تایباد و ۵کمیته فعال این شورا درشهرستان نام برد وگفت: کمیته درمان ، آموزش ، پیشگیری ، فرهنگی و قضایی درشهرستان تایباد توانسته اند اقدامات پیشگیرانه موثری را انجام دهند ولی اقدامات انجام شده با وجود حجم معتاد کافی نیست و می طلبد که اعتبارات بیشتری به شهرستان مرزی تایباد دراین خصوص اختصاص یابد.

فرماندار تایباد ازفعالیت ۹ مرکز ترک اعتیاد درشهرستان تایباد خبرداد وگفت: حدود ۶۰۰نفرمعتاد درشهرستان تحت درمان این مراکز می باشند که متاسفانه بدلیل اعتباد درشهرستان مرزی تایباد آمار خودکشی و طلاق ، بالا می باشد ومی طلبد که باتخصیص اعتبارات لازم زمینه فعالیت های کمیته های مبارزه با موادمخدر علی الخصوص در بحث آموزش ودرمان گسترش یابد.

سرهنگ محمدرضا روحی فرمانده انتظامی شهرستان تایباد در این جلسه گفت: برگزاری جلسات واجرای مصوبات شواری مبارزه با موادمخدر در شهرستان تایباد باعث شده تا ۶۰۰ معتاد در مراکز ترک اعتیاد شهرستان ثبت نام کنند.

وی گفت: ۲۸۰۰ دانش آموز در کلاسهای آموزشی خطرات مواد مخدرشرکت نموده اند و پلیس به همراهی آموزش وپرورش دراین زمینه تعامل لازم را دارند تادانش آموزان کمتر گرفتاراین جریان خطرناک شوند.

نبود اردگاه بازپروری برای معتادان خطرناک در تایباد

فرمانده انتظامی شهرستان تایباد نبود اردگاه بازپروری برای معتادان خطرناک درشهرستان را یکی ازمشکلات عنوان نمود و بر ایجاد اردوگاه برای نگهداری معتادان خطرناک درشهرستان تاکید کرد و خواستار سهمیه نگهداری ازاین معتادان درمراکز استان شد.

برات گلثومیان

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۵/۲۸
barat kolsomiyan

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی